Premium Themes

آیت‌الله یزدی درس دموکراسی و مردم‌سالاری به مدعیان دروغین داد/برخی در زمان باخت نظام را زیرسوال می‌برند

نوشته شده توسط مدیر سایت. در دسته جديدترين مطالب, سیاسی

خبر

انتشار یافته در اسفند ۱۹, ۱۳۹۴ با بدون دیدگاه

سیدمحمد حسینی فعال اصولگرا و وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی :
آیت‌الله یزدی درس دموکراسی و مردم‌سالاری به مدعیان دروغین داد/برخی در زمان باخت نظام را زیرسوال می‌برند
پایگاه انقلاب نیوز: فعال اصولگرا با اشاره به سخنان متواضعانه آیت‌الله یزدی در جلسه مجلس خبرگان گفت: کاش برخی مدعیان مردم‌سالاری و دموکراسی این اخلاق انتخاباتی را یاد می‌گرفتند و هرگاه رأی نمی‌آوردند، مردم و نظام اسلامی را زیر سؤال نمی‌بردند.

 

به گزارش پایگاه انقلاب نیوز، سیدمحمد حسینی فعال اصولگرا و وزیر سابق فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت‌وگو با فارس ، با اشاره به سخنان متواضعانه آیت‌الله یزدی در جلسه روز گذشته مجلس خبرگان رهبری، گفت: تمکین به قانون یک اصل ضروری است که عقل و شرع به آن تأکید داشته و همگان بر آن وفاق دارند، اما در عمل گروهی زمانی پایبند هستند که به نفع‌شان باشد از جمله در بحث انتخابات سال ۸۸ و حتی ۸۴ شاهد بودیم که عده‌ای تلاش کردند در آراء مردم خدشه وارد کنند و حاضر نشدند روال قانونی را بپذیرند.

 

حسینی افزود: در مقابل در سال ۹۲ و نیز در انتخابات اخیر شاهدیم که اصولگرایان به رأی مردم احترام گذاشته و حتی به رقبا هم تبریک می‌گویند و آرزو می‌کنند که آنها بتوانند در مسیر اهداف عالی نظام و خدمت به مردم باشند.

وزیر سابق ارشاد گفت: در همین خصوص شاهد مواضع و اظهارات شخصیتی مثل آیت‌الله یزدی که رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و نیز تاکنون رئیس مجلس خبرگان بوده است بودیم که با خرسندی نتیجه انتخابات را پذیرفت و از اینکه بار مسئولیت از دوشش برداشته شد، خدا را شکر کرد.

وی با بیان اینکه برخی در داخل و بعضی رسانه‌ها از خارج می‌گفتند چگونه اعضای شورای نگهبان که خود کاندیدا هستند بر انتخابات نظارت می‌کنند؟ افزود: آنها چون برای «تقوی و عدالت» در حوزه سیاست جایگاهی قائل نیستند، چنین سؤالاتی را مطرح می‌کنند. و ما به خوبی دیدیم که چگونه چنین چیزی متصور است.

حسینی اظهار داشت: در این انتخابات دیدیم شخصیتی که خود ناظر است رأی نمی‌آورد و به جای عصبانی‌شدن و مردم را عقب‌مانده خواندن و آسمان و ریسمان به هم بافتن، تواضع و فروتنی خود را نشان می‌دهد و به هیچ وجه در سیستم انتخاباتی کشور و رأی مردم تردید و تشکیل ایجاد نمی‌کند.

وی در خاتمه گفت: ای کاش برخی مدعیان مردم‌سالاری و دموکراسی از آیت‌الله یزدی و امثال ایشان هم یاد می‌گرفتند و هرگاه رأی نمی‌آوردند، مردم و نظام اسلامی را زیر سؤال نمی‌بردند و پنجه بر صورت نظام نمی‌کشیدند.

درباره مدیر سایت

مرور بایگانی نوشته های مدیر سایت

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد آیت‌الله یزدی درس دموکراسی و مردم‌سالاری به مدعیان دروغین داد/برخی در زمان باخت نظام را زیرسوال می‌برند. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید