Premium Themes

سفرنامه عتبات عالیات ( قسمت چهارم ) بازدید از طاق و ایوان کسری با عکسهای دیدنی و ناب در شهر مدائن کشور عراق

نوشته شده توسط مدیر سایت. در دسته جديدترين مطالب

۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۶۵۸۵۰

انتشار یافته در فروردین ۰۵, ۱۳۹۵ با ۲ دیدگاه

سفرنامه عتبات عالیات ( قسمت چهارم ) بازدید از طاق و ایوان کسری با عکسهای دیدنی و ناب در شهر مدائن کشور عراق

 بازدید از طاق و ایوان کسری در شهر مدائن کشور عراق که متاسفانه به دلیل جنگ ها و مشکلات فراوان در کشور عراق و بی توجهی مسولین عراقی این آثار باستانی بسیار مهم که دلیل بر تمدن ایرانی ها در دوره ساسانی و روزی پایتخت ایران بوده است در حال تخریب و نابودی است .

ای کاش مسولین ایران با بودجه خود جهت حفظ و مرمت این آثار باستانی بسیار جالب و دیدنی همت می گماشتند و دانشجویان در قالب طور و کاروان جهت بازدید این مکان قدیمی اعزام می شدند خصوصا که کنار آرامگاه صحابی بزرگ سلمان فارسی (محمدی ) قرار دارد.

 

۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۶۵۸۵۰

 

۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۸۱۴۲۷

۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۸۱۵۰۱

۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۸۱۸۳۰

۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۸۱۷۰۶

۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۸۱۶۵۲

۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۸۱۹۴۵

۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۸۱۸۵۸

۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۸۱۸۴۹

۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۸۱۸۴۲۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۸۱۸۳۵

۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۸۳۸۴۵

۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۸۳۸۳۰۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۸۲۰۳۴۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۸۲۰۲۹

 

۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۸۲۸۰۷

۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۸۲۸۰۱

۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۸۳۰۱۲

۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۸۲۰۳۹

۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۸۳۰۱۲

۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۸۲۸۳۳

۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۸۲۸۰۷

 

۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۸۳۰۱۸

 

۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۸۳۰۲۷

۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۶۵۸۵۰

۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۶۴۸۰۰

۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۶۴۹۱۷

۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۶۵۵۲۱

 

۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۶۵۶۵۲

۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۶۵۷۱۸۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۶۵۸۵۲

۲۰۱۶۰۳۲۲_۱۸۳۰۴۳

 

درباره مدیر سایت

مرور بایگانی نوشته های مدیر سایت

۲ دیدگاه

۲ دیدگاه در سفرنامه عتبات عالیات ( قسمت چهارم ) بازدید از طاق و ایوان کسری با عکسهای دیدنی و ناب در شهر مدائن کشور عراق در حال حاظر وجود دارد . شاید شما مایل به افزودن نظر شخصی خودتان هستید؟

 1. سید محمدرضا قاضوی

  پنجشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۵ ۱۲:۳۶ ق.ظ

  باسمه تعالی
  یا ایتها النفس المطمئنة ارجعی الی ربک راضیة مرضیة فادخلی فی عبادی و ادخلی جنتی
  بهار طبیعت است و ایام سوگواری جده‌مان حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها و بهار شروعی دیگر است و مادرمان همراه با این شروع زندگی ابدی خود را شروع نمود او به همراهی جده‌اش و در ایام سوگواری او به دیار باقی شتافت و زندگی جاودانه‌اش را آغاز کرد.
  خانم مطهره روحانی چندین بار موفق به زیارت خانه خدا شده بود که دو بار آن حج تمتع بود. و ایشان بارها به زیارت امامان معصوم در عتبات عالیات رفته بودند، مادری با ایمان که شهید سیدمحمد صادق قاضوی را در دامان خود پرورانده بود. و این ها همه دلیل و راز دعوت حق گفتن او در زمان ایام سوگواری حضرت زهرا سلام الله علیها می‌باشد.
  اما ما بازماندگان با کوهی کمرشکن ، از غم هجران آن بانوی بزرگ دلهایمان شکست و در فراق مادر، زندگیمان پر غم گردید غمی کمرشکن اما در مواقع بیصبری بمصداق آیه‌های و بشر الصابرین الذین اذا اصابتهم مصیبة قالو انا لله و انا الیه راجعون صبر پیشه کردیم و اگر نبود محبت‌ها و تسلاهای شما بزرگواران که در مراسم تشییع پیکر مطهر و مراسم مختلف و سوم و هفتم و مجلس فرخی که ما را همراهی نمودید چه بسا که می‌شکستیم و عنان صبر از دست می‌دادیم.
  لذا لازم و واجب و انجام وظیفه می‌دانیم که از همه سروران گرامی علما، بزرگان فامیل‌های مهربان، همسایگان، همولایتی‌های بزرگوار که از راه‌های دور و نزدیک از شهر فرخی، خور، قم، کرج، نائین، یزد و دیگر شهر‌ها و همچنین کسانی که تلفنی و یا با پیام، و نثار دسته‌گل ما را مورد لطف ومحبت خود قرار دادند تشکر نماییم.
  همچنین از مسئولین سایت‌های نخل‌های فرخی، نسیم فرخی، فروی نیوز، صفای فرخی که مراسم مختللف را پوشش دادند سپاس‌گذاری و تشکر وافر می‌نماییم.
  خداوند رحمان ورحیم سلامتی و طول عمر بابرکت به همه عنایت فرماید و همه رفتگان را بیامرزد
  با کمال تشکر فرزندان، دامادها، عروس‌ها و نوه‌های دلشکسته و فامیل‌های قاضوی، روحانی و سایر فامیل‌های وابسته.
  سید محمدرضا قاضوی

 2. واقعا حس غریبی بهم دست داد…روزگاری این بنای باشکوه جایگاه نیاکان ما بوده با عظمتی شگفت انگیز…اما امروز جز خرابه ای چیزی ازش باقی نمونده…ای کاش روزی دوباره به آغوش میهن عزیزمون برگرده و بازسازی بشه…
  به یزدان که گر ما خرد داشتیم / کجا این سرانجام بد داشتیم…

دیدگاهتان را بنویسید