Premium Themes

مشاهیر شهر فرخی :حجت الاسلام حاج شیخ احمد رئیسی

نوشته شده توسط مدیر سایت. در دسته آیات ، حجج اسلام ، طلاب, جديدترين مطالب

5

انتشار یافته در آذر ۱۱, ۱۳۹۷ با بدون دیدگاه

حجت الاسلام آقای حاج شیخ احمد رئیسی

                      

                      

5

حجت الاسلام حاج شیخ احمد رئیسی فرزند مرحوم حاج شیخ محمد و مرحومه حاجیه سکینه خاتون رئیسی در تاریخ ۳/۳/۱۳۲۷در شهر فرخی متولد شده ودر سال ۱۳۳۹ به همراه پدر و مادر به تهران مهاجرت می نماید .

در مهر ماه ۱۳۴۲ جهت تحصیل علوم دینی به همراه مرحوم حجت الاسلام شیخ عبد الصاحب متقی به قم عزیمت می نماید و در مدرسه ستیه واقع در میدان میرسکونت می نماید ( لازم به ذکر است که بیت النورحجره محل عبادت حضرت فاطمه معصومه (س) در این مدرسه واقع شده که محل زیارت مومنین می باشد.)

                           

                                

fgk

 

ورود ایشان  به قم سه ماه پس از قیام حضرت امام خمینی (ره) در پانزده خرداذ۱۳۴۲ و حادثه مدرسه فیضیه و تبعید ایشان از قم به ترکیه بوده است و عده زیادی از طلاب قم را ترک کرده بودند.

و شاید به همین جهت عده ای با طلبه شدن ایشان مخافت می کردند و در مقابل عده ای هم مشوق بودند.

درزمان ورود ایشان به حوزه علمیه قم نظم و مدیریت واحدی در حوزه حاکم نبود و هر طلبه ای به سلیقه خود می توانست هرکسی را به عنوان استاد انتخاب و درس بخواند و یا وقت خود را به بطالت سپری کند .

 

رثق

 

تا اینکه مرحوم آیت الله العظمی گلپایگانی (ره) محلی را به نام مدرسه علوی در خیابان امام خمینی ( تهران سابق) تهیه کرده و طلاب مطابق برنامه درسی تحصیل می کردند و ایشان هم دراین مدرسه پذیرفته شده و از درس اخلاق آیت الله ستوده و دروس حوزه را از محضر اساتیدی همجون آیت الله امینی و آیت الله تهرانی بهره می بردند .

                   

 

 

+6مخ

 

از راست ایستاده ۱- سید حجت الله علوی ۲- مرحوم شیخ اسماعیل عنایت ۳- اخوی شیخ احمد آقا ۴-مرحوم شیخ ولی الله راجی  نشسته از راست ۱- شیخ ابوالحسن روحانی ۲- شیخ نبی الله راجی

ایشان سپس در مدرسه حجتیه و مدرسه فیضیه سکونت و درس سطح را از محضر آیت الله ستوده و آیت الله فاضل لنکرانی و آیت الله دوزدوزانی و درس خارج را از محضر آیت الله گلپایگانی و آیت الله محقق دامادوآیت الله علوی گرگانی و آیت الله صانعی بهره می برد و در امتحان رتبه سوم آنزمان که آخرین پایه امتحانات بود شرکت نموده و قبول می شود و مبلغ سه هزار تومان شهریه دریافت می نماید.

                      

عکس : ملاقات جمعی از طلاب با حضرت امام خمینی (ره) در مدرسه فیضیه پس از پیروزی انقلاب

ایشان در سال ۱۳۴۵ملبس به لباس مقدس روحانیت شده و از همان زمان تبلیغ را آغاز می کند .

ودر سال ۱۳۵۹ پس از تاسیس دانشگاه قضائی و تربیتی حوزه علمیه قم در این دانشگاه پذیرفته شده و پس از دو سال تحصیل موفق به اخذ لیسانس علوم انسانی می گردد.

در سال ۱۳۶۲ به عنوان دبیر در آموزش و پرورش استخدام و بعد ازظهر ها در شورای عالی قضائی خدمت می نمود و پس از یکسال وبعد از قبولی در امتحان قضائی از آموزش و پرورش استعفاء داده و با سمت دادیار مامور به خدمت در شورای عالی قضائی می شود و در طول خدمت قضائی سمت های مختلف قضائی از جمله معاون اداره کل ارزشیابی قضات و بازرس قضائی به خدمت ادامه می دهد۹۳ودر نهایت پس از ۳۱ سال خدمت به افتخار بازنشستگی نائل می گردد .

ایشان در طول خدمت قضائی به امر تبلیغ و منبر پرداخته و در دوران هشت سال دفاع مقدس بارها به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام می شود.

ایشان موفق می شود به عنوان روحانی کاروان ۱۲ مرتبه به حج تمتع و ۱۴ مرتبه عمره و متعدد سفر عتبات عالیات در خدمت ضیوف الرحمان باشد .

یک خاطره

یکی از دفعات که به جبهه اعزام می شوند در پایان ماموریت در خواست می شود چون حمله در پیش است چند نفر از طلاب بمانند که نماز جماعت برا ی رزمندگان اقامه نمایند و ایشان در سومار در مقر فرماندهی اقامه جماعت می نماید و یک سید جوانی در فاصله کمی در مقر تجمع رزمندگان اقامه جماعت می نمود که در یکی از روزها اعلام می شود فردا در آن مقر نمازجماعت برگزار نشود و فردا دشمن دقیقا همان محل را با گلوله توپ مورد حمله قرار می دهد که کسی در آنجا نبود و این از الطاف الهی محقق می گردد . 

درباره مدیر سایت

مرور بایگانی نوشته های مدیر سایت

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد مشاهیر شهر فرخی :حجت الاسلام حاج شیخ احمد رئیسی. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید