Premium Themes

مرحوم حجت الاسلام میرزا اسدالله موسوی روحانی

نوشته شده توسط مدیر سایت. در دسته آیات ، حجج اسلام ، طلاب, جديدترين مطالب

image_2018_12_5-17_51_56_231_cdr

انتشار یافته در آذر ۲۲, ۱۳۹۷ با بدون دیدگاه

 

 

image_2018_12_5-17_51_56_231_cdr

 

حجت الاسلام مرحوم میرزا اسد الله موسوی روحانی فرزند سید محمد ابراهیم در سال حدود ۱۲۵۹ در فرخی متولد و در سال حدود ۱۳۴۰ به رحمت ایزدی پیوست.

مرحوم فرزند حجت الاسلام حاج میرزا ابراهیم (ره) و از محترمین و بزرگان فرخی که معروف به لقب پیغمبربوده که نام ایشان در کتاب جندق و قومس در اواخر دوره قاجار به همین لقب آمده است.

 مرحوم تحصیلات خود را در حوزه علمیه اصفهان گذرانده و در فرخی به تبلیغ و تفسییر قرآن و اقامه جماعت و منبر مشغول بوده و کلیه امور شرعیه حتی برای تعیین تاریخ ازدواج و … به ایشان مراجعه می گردیده است ،

ایشان پس از فوت برادر بزرگوارشان مدت ۹ سال اواخر عمر شان را در انارک به دعوت مردم آن سامان به تبلیغ مشغول بوده است

مرحوم علاوه بر امر تبلیغ و ارشاد به امر کشاورزی در مزرعه ای که خودشان احیا نموده بودند مشغول بوده ودر حال کشاورزی در همان مزرعه به دیار باقی شتافتند و پیکر مطهرشان همراه دو برادر روحانی که یکی در سن ۲۶ سالگی به درجه اجتهاد رسیده و وفات نمودند در مقبره ای در محل قبرستان قدیمی انارک که جزعی از آن مقبره بازسازی شده به پارک تبدیل شده است آرمیده و محل زیارت و حاجت گرفتن اهالی آن منطقه می باشد.

ایشان ابوالزوجه مرحوم حجت الاسلام حاج سید کمال الدین قاضوی (ره) پدر شهید حجت الاسلام والمسلمین سید محمد صادق قاضوی (ره) می باشد. روحشان شاد و درجاتشان متعالی باد.

 

درباره مدیر سایت

مرور بایگانی نوشته های مدیر سایت

بدون دیدگاه

در حال حاظر دیدگاهی وجود ندارد مرحوم حجت الاسلام میرزا اسدالله موسوی روحانی. شاید شما مایل به افزودن یکی از نظرات شخصی خودتان؟

دیدگاهتان را بنویسید