Premium Themes

مشاهیر و مفاخر شهرفرخی (۱۷) حجت الاسلام آقای شیخ ابراهیم عنایت

نوشته شده توسط مدیر سایت. در دسته آیات ، حجج اسلام ، طلاب, جديدترين مطالب

DSC03708

انتشار یافته در بهمن ۱۵, ۱۳۹۱ با ۴ دیدگاه

مشاهیر و مفاخر شهرفرخی (۱۷)  

 

  مرحوم حجت الاسلام آقای شیخ ابراهیم عنایت فرزند مرحوم حاج محمد صادق (مادر فاطمه نساء ) فرزند ملاابراهیم فرزندشیخ عبد الصالح ( شاید مقبره شیخ عبدالصالح در فرخی معروف به شیخ مربوط به ایشان باشد)فرزند حاج میرزا محمد که از شاهرود به فرخی عزیمت نموده است .

 همسر ملا ابراهیم زهرا خانم وهمسر شیخ عبد الصالح شهربانو بیگم فرزند سید کاظم از نوادگان امام موسی کاظم (ع)که نسل سادات نبوی فرخی از فرزندان سید حسن فرزند سید کاظم می باشند،که از طریق مادر به شیخ عبدالصالح می رسند.

 مرحوم شیخ ابراهیم در سال۱۲۶۰ در فرخی متولد ‘گردید و جهت تحصیل علوم حوزوی به شهر مشهد مقدس سفر نمود .

 مرحوم شیخ ابراهیم در زمان خود از مقبولیت عامه زیادی برخور دار بود ووضع مالی نسبتا مناسبی داشته است .

  مرحوم در فرخی  به تدریس علوم حوزوی پرداخت که از شاگردان ایشان می توان به شیخ ابوتراب ترابی ومرحومین ملا محمد رئیسی وسید ابوالقاسم نبوی وعلی اکبر عنایت وعبدالرحیم رئیسی اشاره نمود که نزد مرحوم شیخ ابراهیم درس ادبیات عرب (عوامل فی النحو و نصاب) را آموختند .

 دززمانی که کمتر کسی توفیق زیارت اباعبدالله الحسین را داشت مرحوم به همراه همسرش ( مرحومه حاجه دلبر) به زیارت سالار شهیدان رفت ویکی از آرزوهایش مدفون شدن در کربلا بوده است .

 ودر نهایت پانزده روز پس از بازگشت از سفر کربلا و در سال ۱۳۳۴ ودر سن ۷۴ سالگی دار فانی را وداع گفته ودر فرخی مدفون گردید.

 فرزندان مرحوم ۱- محمد صادق ۲- محمد علی ۳- عبدالله ۴- شیخ محمد اسماعیل و زهراخانم می باشند .

مرحوم حجت الاسلام حاج شیخ محمد اسماعیل عنایت 

درباره مدیر سایت

مرور بایگانی نوشته های مدیر سایت

۴ دیدگاه

۴ دیدگاه در مشاهیر و مفاخر شهرفرخی (۱۷) حجت الاسلام آقای شیخ ابراهیم عنایت در حال حاظر وجود دارد . شاید شما مایل به افزودن نظر شخصی خودتان هستید؟

 1. با سلام

  برای من بسیار جالب بود که از این مرد بزرک نوشته اید.

  از اینکه در مشهد درس خواند به کربلا در انزمان رفته است برای من بسیار جالب بود 

  فرخی مردان به این بزرگی دارد ولی خد نمی داند

  چرا

  با تشکر

 2. ظاهرا شما با اقای شیخ اسماعیل هنوز مشکل دارید من بیشتر اقایان رامیشناسم

  اقای عنایت باانهم سابقه مبارزه  حضور در مدرسه فیضه وقتی به انجا حمله (توسط نیروهای شاه) وایشان زخمی شدنن ایشان  تبعید شدن هیچ کدام در مبارزه با شاه این مشکلات را نداشتید

  پس چرا در مورد سابقه ایشان چیز دیده نمی شود  برای شما عجیب نیست

  ایا دوست ندارید از تاریخ کذشته واتفاقات که برای ایشان بوجود امد چیزی بنویسید

  یکبار از ایشان در بار اتفاقات پرسیدم این مرد با بزرگواری گفت هم را بخشیدم

  ایا شما خودتان را میبخشید

  • سلام منتقد گرامی بارها به همسر وبچه های مرحوم خصوصا دوست گرامی محسن عنایت گفتم زندگی نامه پدرشان را بنویسید که درج کنم اما بی توجهی نمودند حال اگر شما یا دوستان در هیئت قمر بنی هاشم فرخی زندگی نامه ایشان را بنویسید با افتخار درج می کنم

 3. سلام و درود خدمت شما دوستان عزیز بخصوص عزیزی که اقدام به جمع اوری اطلاعات نموده اند تا بیشتر با گذشته و نیاکان خود اشنا شویم. من نوه حاج شیخ محمد اسماعیل عنایت (محمد )هستم . و سعی میکنم زندگینامه پدربزرگم را جمع اوری و به شما برسانم تا همگان با این مرد بزرگ و سختیهایی که متحمل شده اند در طول زندگی  اشنا شوند .امیدوارم  بتوانم اندکی از زحمات آن مرد بزرگ را جبران کنم . 

  سپاسگزارم .۱۳۹۴/۰۸/۰۵  

   

دیدگاهتان را بنویسید